Darmowe programy do projektowania wnętrz

Programy

02-11-2013  Autor: pliki.pl   Źródło: pliki.pl   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Specjalnie dla osób, które mają problem z aranżacją wnętrz swojego mieszkania czy domu, doborem odpowiednich mebli do pomieszczenia, lub robią to po raz pierwszy, zalecamy wypróbowanie prostych w obsłudze, a przede wszystkim co najważniejsze darmowych programów służących do aranżacji i projektowania powierzchni wnętrz oraz ogrodów. Z ich pomocą, praktycznie bez posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy, można w stosunkowo łatwy sposób zaplanować wymarzony wygląd kuchni, pokoju, biura czy ogrodu.

Programów tego typu nie brakuje, ale niestety ilość bezpłatnych rozwiązań jest bardzo ograniczona. W zdecydowanej większości są to programy stworzone na zamówienie producentów mebli, którzy udostępniają je później całkowicie bezpłatnie swoim klientom. Wśród nich najpopularniejszy jest program Furnish stworzony przez przez firmę Geac Computer Corporation. Funkcjonuje on w różnych wersjach i pod różnymi nazwami - w zależności od firmy dla której był stworzony. Oczywiście są to narzędzia uniwersalne, ale oferują jednak ograniczoną funkcjonalność w stosunku do komercyjnych odpowiedników. Przedstawimy te najpopularniejsze i warte uwagi programy.

Ciekawą propozycją jest uniwersalny bezpłatny program do projektowania wnętrz Power NET+ polskiej firmy CAD Projekt K&A. Dzięki rozbudowanej bazie najróżniejszego rodzaju mebli i wyposażenia, pozwala na zaprojektowanie wszystkich rodzajów pomieszczeń.

Inną uniwersalną pozycją jest bezpłatny program do planowania wnętrz Sweet Home 3D udostępniany na licencji GPL. W odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie tylko jednego ale wielu pomieszczeń naraz, a także pozwala bardzo dokładnie określić wymiary i usytułowanie poszczególnych obiektów.

Popularnym programem do aranżacji wnętrz jest przygotowany z myślą o klientach firmy IKEA Home Planner. Dzięki niemu można zaprojektować kuchnię, biuro czy sypialnię, oczywiście wyposażone w meble i dodatki z bogatej oferty szwedzkiego producenta. Dzięki niemu możemy prosto wybierać poszczególne elementy umeblowania i klikając na nie, przenosić je do naszkicowanego przez sibie wnętrza, odzwierciadlającego jego faktyczny kształt i wymiary. Aplikacja pozwala wypróbować różne style i warianty dopóki ostateczny efekt nas nie zadowoli. Co ciekawe możemy obejrzeć swój projekt w 3D i wydrukować ze wszystkimi wymiarami, podobnie jak projekt architektoniczny. Na końcu możemy sprawdzić ile będą kosztować nas wszystkie wybrane elementy umeblowania i wydrukować ich pełną listę.

Narzędzia do projektowania wnętrz okazują się bardzo przydatne dla wszystkich pragnących zaprojektować wnętrza swoich marzeń.

Źródło: pliki.pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com