Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Polska wersja najnowszego wydania Autodesk Revit Architecture już dostępna

Autodesk Informuje

2009-06-23  Autor: Joanna Borowska / Dorota Sapija   Źródło: Autodesk   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Naturalne, swobodne i wydajne projektowanie dzięki wzbogaconemu o nowe funkcje nowemu narzędziu do modelowania informacji o budynku  dostępne dla polskich architektów i projektantów. Autodesk ogłosił, że polska wersja programu Revit Architecture – rozwiązanie dedykowanego do modelowania informacji o budynku ( BIM - ang. Building Information Modelling, jest już dostępna.

Oprogramowanie Autodesk Revit Architecture pomaga projektantom badać wczesne koncepcje i formy projektowe oraz zachować ich wizję projektową przez cały proces projektowania, dokumentowania i budowy. Dane BIM dostarczane przez Autodesk Revit Architecture służą do realizacji zrównoważonych projektów, detekcji kolizji, planowania budowy i wytwarzania. Model można współdzielić i współpracować nad nim z inżynierami, wykonawcami i właścicielami w ramach zintegrowanego procesu. Każda poczyniona zmiana jest automatycznie wprowadzana w całym projekcie, dzięki czemu zachowana zostaje pełna koordynacja projektu i dokumentacji.
Nowe funkcje Revit Architecture zostały wprowadzone, aby jeszcze łatwiej pracować w sposób odzwierciedlający świat rzeczywisty, dokumentować fazę koncepcyjną projektu, podnosić wydajność projektowania.

Nowe funkcje projektowania koncepcyjnego w Revit Architecture 2010

 • Nowe i innowacyjne funkcje  projektowania koncepcyjnego oferują łatwe w użyciu narzędzia do swobodnego modelowania i projektowania parametrycznego oraz możliwość obsługi wczesnych analiz projektowych.

 • Swobodne kreślenie, szybsze tworzenie trójwymiarowych form oraz interaktywna manipulacja formami. 

 • Przygotowanie modeli do wytworzenia i budowy przy pomocy wbudowanych narzędzi do tworzenia koncepcji i klaryfikacji skomplikowanych form. Nowe narzędzia do dzielenia, modelowania i panelizacji projektów sprawiają,że formy stają się łatwiejsze do wytworzenia.

 • Podczas projektowania Autodesk Revit Architecture automatycznie buduje strukturę parametryczną wokół najbardziej skomplikowanych form, oferując większy poziom kreatywnej kontroli, dokładności i elastyczności.

 • Użytkownicy mogą teraz realizować projekty od etapu modelu koncepcyjnego, aż do etapu dokumentacji technicznej w ramach jednego, intuicyjnego środowiska i interfejsu użytkownika.

Ulepszony interfejs użytkownika Revit Architecture 2010

 • Nowy, uproszczony interfejs użytkownika pomaga użytkownikom odnaleźć ich ulubione narzędzia i polecenia znacznie szybciej, zlokalizować rzadziej używane narzędzia bardziej efektywnie i łatwiej odkrywać nowe funkcje.

 • Konfigurowalny pasek szybkiego dostępu oferuje użytkownikowi dostęp do ulubionych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi za jednym kliknięciem przycisku myszy.

 • Organizacja zawartości wstążki interfejsu użytkownika dostosowana jest do sposobu pracy projektantów, umożliwia szybkie odnalezienie narzędzi odpowiednich do realizacji zadania bez konieczności ich wyszukiwania we wszystkich opcjach interfejsu.

 • Spójny interfejs użytkownika w różnych programach Autodesk pozwala użytkownikom poruszać się pomiędzy nimi w sposób bardziej płynny i świadomy. 


Wydajność i interoperacyjność Revit Architecture 2010

 • Natywna obsługa trybu 64-bit zwiększa możliwości oprogramowania w zakresie obsługi dużych projektów oraz zwiększa wydajność i stabilność zadań wymagających dużych ilości pamięci, jak rendering, drukowanie, aktualizacja modelu czy import/eksport plików.

 • Rozszerzona obsługa interfejsu API (Application Programming Interface).

 • Eksport do programu AutoCAD® Civil 3D® 2010 oraz import z programu Autodesk® Inventor® 2010 z zachowaniem danych parametrycznych.

 • Ulepszenia gbXML (green building XML) upraszczają proces współpracy z zewnętrznymi aplikacjami analitycznymi.

 

Dostępność
Najnowsza wersja Autodesk Revit Architecture 2010 dostępna jest u Autoryzowanych Sprzedawców Autodesk.

Informacje o BIM
Modelowanie informacji o budynku (ang. Building Information Modeling - BIM) jest zintegrowanym procesem bazującym na skoordynowanych i rzetelnych informacjach o projekcie od momentu jego naszkicowania poprzez budowę, aż po użytkowanie. Dzięki BIM architekci, inżynierowie, budowlańcy i właściciele budynków mogą w prosty sposób tworzyć skoordynowane, cyfrowe informacje projektowe i dokumentację, używać tych informacji do dokładniejszej wizualizacji, symulacji i analizy zachowań budynków, ich wyglądu i kosztów oraz tworzyć projekty w sposób niezawodny, szybszy, tańszy i mniej negatywnie wpływający na środowisko.

Informacje o Autodesk
Autodesk, Inc. jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki. Od wprowadzenia na rynek w 1982 roku oprogramowania AutoCAD Autodesk opracował szerokie portfolio najnowocześniejszych rozwiązań do prototypowania cyfrowego, dzięki którym klienci mogą wypróbowywać swoje pomysły jeszcze przed ich faktyczną realizacją. Firmy z listy Fortune 1000, dzięki narzędziom Autodesk, wizualizują, symulują i analizują, jak ich wyroby będą działały w rzeczywistości, na wczesnym etapie projektowania. Dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie podnosząc jakość i pobudzając innowacyjność. Dodatkowe informacje o Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

2021-11-09

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro